MIKOŁAJKOWY TURNIEJ POZPN Żak U-9 05.12.2014, Boisko pod balonem , stadion Wisły Płock ul. Łukasiewicza 34

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ POZPN Żak U-9  WYJAZD Z DROBINA 14:00 KOZŁOWO 14:05 ŁĘG PROBOSTWO 14:10

05.12.2014, Boisko pod balonem , stadion Wisły Płock ul. Łukasiewicza 34

1. Regulamin turnieju.
  1. Organizatorem Turnieju jest POZPN.
  2. W turnieju weźmie udział 6 zespołów PŁOCKIEJ LIGI Żak U-9.
  3. Mecze „każdy z każdym”, zwycięzcę Mikołajkowego Turnieju POZPN Żak U-9 wyłoni tabela ligowa.
  4. Zespoły składają się z 14 zawodników, a na boisku grają drużyny 6+1, zawodnicy urodzeni w 2006 roku i młodsi do 2008 włącznie
  5. Zawodnicy mają obowiązek występowania w obuwiu halowym, turfach lub piłkarskim typu lanki, a także grę w ochraniaczach.
  6. Istnieje możliwość występu dziewcząt, dopuszcza się zawodniczki dwa lata starsza czyli z rocznika 2004,
  7. Mecze trwać będą 2 x 7,5 minuty ze zmianą stron, 2 minuty przerwy, ciągły czas gry, zatrzymywany i wznawiany tylko przez sędziego i na jego decyzję.
  8. Zasady gry.
  • Brak spalonych.
  • Piłka rozmiar 4.
  • Wrzut z autu: zawodnik przesuwa nogą piłkę z linii autowej na boisko i piłka jest już w grze. Można wykonać podanie, ale na wysokości kolan, nie na zasadzie rzutu wolnego lub strzału na bramkę.
  • Zakaz gry wślizgiem.
  • Wszystkie rzuty wolne z wyjątkiem rzutu karnego, rzutu rożnego są rzutami pośrednimi.
  • Odległość muru od piłki 5 m.
  • Rzut karny wykonywany jest z odległości 9 m.
  • Po wyjściu piłki za linię końcową bramkarz rozpoczyna grę nogą z tzw. „piątki”.

1. Kary indywidualne.
  • Kary minutowe – 2 ,3 minuty, bez możliwości powrotu po stracie bramki przez ukarany zespół.
  • Czerwona kartka za brutalny faul, bądź niesportowe zachowanie na boisku lub poza nim.
  1. PUNKTACJA.
  • Za zwycięstwo zespół otrzymuje 3 punkty.
  • Za remis zespół otrzymuje 1 punkt.
  • Za porażkę zespół otrzymuje 0 punktów.
  1. KOLEJNOŚĆ ZESPOŁÓW.
  • Kolejność zespołów ustalana będzie zgodnie z przepisami PZPN:
  • W turnieju finałowym kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
  • W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu kolejno decyduje:
  • a) liczba zdobytych punktów w spotkaniu miedzy tymi drużynami (wynik bezpośredniego spotkania),
  • b) korzystniejsza różnica bramek ze wszystkich spotkań rozegranych w turnieju finałowym,
  • c) przy identycznej różnicy – większa liczba strzelonych bramek we wszystkich spotkaniach turnieju,
  • d) rezultat rzutów karnych określonych w pkt. 3.
  • Po nierozstrzygniętych spotkaniach rozgrywanych w turnieju finałowym, sędzia zarządza wykonywanie rzutów karnych według ogólnie przyjętych zasad (po 3). W przypadku gdyby pierwsza seria rzutów nie wyłoniła zwycięzcy, sędzia zawodów nakazuje wykonywanie rzutów karnych „na przemian” aż do rozstrzygnięcia.
  1. Zespoły muszą posiadać listę zawodników, ważny dokument ze zdjęciem oraz aktualne karty zdrowia.
  2. Drużynę musi prowadzić trener z ważną licencją trenerską.
  3. Zespoły muszą być ubezpieczone na własny koszt.
  4. Wszystkie ewentualne spory regulaminowe rozstrzyga organizator turnieju .
  5. POZPN zapewnia sędziów piłkarskich, opiekę medyczną oraz puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodników Turnieju, a także napoje i ciepły posiłek dla zawodników i trenerów.
  6. Za porządek w szatniach i w miejscach wyznaczonych jako ławka rezerwowych odpowiada trener wraz z drużyną.
  7. Rodzice i kibice mogą przebywać wyłącznie na trybunach. Z drużyną na boisku przebywa tylko trener i kierownik drużyny.
  8. POZPN nie bierze odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatniach i na terenie rozgrywania Turnieju.
  9. Drużyny mają obowiązek zostać do końca Turnieju pod rygorem sankcji ze strony POZPN, udział w Turnieju jest równoznaczny z akceptacją regulaminu.
  10. W przypadku drastycznych naruszeń Regulaminu Turnieju, a zwłaszcza zasad fair –play i dobrego wychowania przez zawodników, trenerów, rodziców bądź kibiców danego klubu, istnieje na wniosek sędziego lub organizatorów, możliwość przekazania naruszeń regulaminu do Wydziału Dyscypliny POZPN z wnioskiem o karę finansową dla klubu, do wydalenia z Turnieju włącznie.